Неизвестни Фактически твърдения за лосарството

Неизвестни Фактически твърдения за лосарството

Неизвестни Фактически твърдения за лосарството

Blog Article



Од трпезните сорти најзастапени се: афус али, кардинал, хамбург мускат, бело зимско.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

Лозовите насаждения обикновено се правят през есента (но понякога и пролетта), защото шансът за прихващане е по-висок и има вероятност за по-добър растеж на лозите през първата година.

Това е клон от лозарството, което се нарича декоративно лозарство, което от някои любители се практикува в стайни условия

Нужна е голяма глинена кашпа и внея да бъде направен дренаж от керамични късове, керамзит, малки камъни.

Белите вина имат жив, дълбок златист цвят със зеленикави оттенъци. Ароматът е интензивен, многопластов, развиващ се в чашата и като придобива сладост, комбинирана с цветни нюанси. Вкусът е плътен, балансиран и хармоничен, с ясно изразена плодов характер.

– тук спадат и причинителите на фитофторови заболявания по растенията. По присадените лозички с прояви на загиване (мокро гниене) /субстрат със специфични  симптоми за тези патогени, при изолиране върху хранителни среди се откриваха структури, характерни за тази група патогени.

Во минатото, лозаро-овоштарската насока, денес преточена во насоката овоштарство, лозарство и винарство, претставува една од најстарите насоки на Факултетот за земјоделски науки и храна во Скопје, низ која профилирале голем број генерации студенти, кои во континуитет заземаат значајна улога во развојот на земјоделските стопанства.

Целта на курса е да се дадат на студентите познания за морфологичните и биологичните особености и стопанско значение на овощните култури от умерената, субтропичната и тропична зона.

Во калнедарот на лозарот спаѓаат изучувањето на грозјата кои се берат и се пренесуваат до винаријата, кастрење на лозници зимно време, орање на почвата за нејзино растресување и откривање на основата на лозниците, нивно процветување и цветање и кастрење на лозниците за лозарство добивање на грозје летно време. Лозарите не се винари бидејќи тие не ги прозиведуваат вината, туку само го надгледуваат и изучуваат процесот на растење.

Ароматът на вината розе тук се характеризира с червени горски плодове и костилкови плодове. Вкусът е ефирен, заоблен, с апетитни акценти на къпина и зряла череша. Финалът е топъл, леко тръпчив, с изразена свежест.

Това би трябвало да се нарече декоративно лозарство, казва специалистът

Системата полива САМО в корените и не се влия от ветровито време;

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page